среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 111 ново

Се омажи уште една македонска ТВ водителка (галерија)

Уште една македонска ТВ водителка „стапна на лудиот камен“. Една од квартетот водители на утринската програма на ТВ Телма, атрактивната Цеце Трајковска вчера му го кажа судбоносното „ДА“ на својот доскорешен партнер, сега сопруг, Стојанче Тодосовски.

Свадбената забава необична и модерна, а на неа се разбира главни невестата и малдоженецот – среќни, весели, вљубени, насмеани и разиграни.

Жежок свадбен танц, наместо свадбен валцер. Цеце облечена во едноставен но ултрамодерен свадбен фустан со висок шлиц, покажа дека танчарските квалитети ги има во секој свој чекор, водејќи го младоженецот низ свадбениот танц со сигурност и заводливост… веројатно, како и низ животот!

Извор: Вистина.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top