среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 111 ново

Неуспешно деби на двојката Ѓоковиќ/Федерер (Видео)

Големите тениски ѕвезди Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер утринава се поразени во првиот нивни меч како двојка.

Во „Јунајтед Центар“ во Чикаго, подобри од нив беa Џон Сок/Кевин Андерсон со 2-1, по сетови 6:7; 6:3 и 10:6.

Мечот беше проследен од 16.000 илјади гледачи кои уживаа во атрактивни поени, но и егзибиции.

По завршувањето на првиот ден, Европа има водство над Светот со 3:1.

Вечер на ревијалниот „Лејвер Купот“ Федерер и Ѓоковиќ ќе играат сингл мечеви.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top