среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Тепачка на среде улица вечерва во Аеродром, едно лице во бесвест (видео)

Крвава тепачка се случила вечерва во скопската населба Аеродром. Според очевидци, едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со возило на брзата помош било пренесено во болница.

На видеото се гледа дека напаѓачите избегале од местото со автомобили. Очевидци велат дека слушнале викање и женски глас како бара помош.

(извор – А1он.мк)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top