среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 105 ново

Челси минимално го совлада ПАОК, Марсеј изненаден на домашен терен

Екипата на Челси на отворањето на новата сезона во Лига Европа, минимално со 0-1 го освлада ПАОК на гостински терен. Трите бода за „сините“ ги обезбеди Вилијан со гол по една добра акција во 7 минута. До крајот немаше промени на резултатот и покрај неколкуте шанси на Англичаните да го зголемат водството.

Олимпик Марсеј пак имаше лош почеток на својата кампања во ова натпреварување откако на домашен терен загуби од Ајнтрахт Франкфурт со 1-2. Домаќините рано го отворија резултатот преку Окампос, а Германците пресвртот го направија во второтот полувреме со головите на Торо и Јовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top