среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 106 ново

Голема акција на МВР во Сити мол, полицијата трага по дрога и оружје

Република дознава дека во моментов се одвива голема акција на МВР на третиот кат во паркингот на Сити мол. Полицијата фатила две возила со дрога и оружје, мерцедес и уште едно возило за кое засега немаме информации која марка е. Според шепкулациите, се работи за жител на Грчец или негов возач и брат на член од обезбедувањето на Зоран Заев.

Од МВР нема информација за ваква акција. Повеќе информации очекувајте во текот на вечерта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top