среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Протестен марш во Охрид – недела пред референдумот

На 23 септември ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протестен марш во Охрид. Под мотото „Македонија ќе победи“ маршот предводен од претседателот на партијата Христина Мицкоски ќе започне кај хотелот „Палас“ на кејот на Охридското Езеро.

„Шестиот „Протестен марш“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи во Охрид. Сите оние кои ги осудуваат погрешните политики и сите оние кои се против спроведувањето на антимакедонските политики на оваа влада и СДСМ, ги повикуваме на Протестниот марш да ни се придружат во Охрид, во недела со почеток во 13 часот, собирно место ќе биде пред хотел Палас, на кејот на Охридското Езеро.
Се гледаме во Охрид!“, повикуваат од партијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top