сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 41 ново

Зеколи на Зекири: За референдумот се само вахабистите

Дебар ќе гласа За на референдумот а така ќе биде и во другите градови во нашава земја. Против се само кримниналците во земјава, кои немаат ниту нација ниту вера. Ова го нагласи на отворената трибина во Дебар потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието Мухамед Зеќири.

Зекири: Против промена на името на државата се само криминалците

 

На оваа изјава на Зеќири му одговори политичкиот аналитиар Арсим Зеколи.

„За референдумот се само вахабистите“му одговори Зеколи преку фејсбук на Зеќири.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top