среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Ова не е планот на ВМРО-ДПМНЕ: Ако јас го правев планот ќе беше многу подобар, ова е план на Заев за промена на името

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во емисијата „Клик плус“ на 21 ТВ. Тој запрашан од Лирим Дулови, за плановите на ВМРО-ДПМНЕ, одговори дека неговиот план сигурно не би бил ваков туку би бил многу подобар.
-Често пати ме прашуваат план А, план Б, ова не е планот А на Христијан Мицкоски, не бил планот А на претходникот на Христијан Мицкоски, ниту на Бранко Црвенковски, ниту на Љубчо Георгиевски, ниту ни Киро Глигоров. Ова е планот А на Зоран Заев, него треба да го прашате дали има план Б. Ако бев јас тој кој што ќе го градеше планот А, вака немаше да го изградам сигурно, ќе направев многу подобар договор, изјави Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top