четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Нови детали поврзани со грозоморното убиство на познатата американска спортистка

Бездомникот Колин Даниел Ричардс (22) беше обвинет за убиство од прв степен за убиството на голферката од Државниот универзитет во Ајова, Силија Баркин Арозамена.

Ричардс се појави во суд во вторникот изутрината, каде што судијата одреди кауција од 5 милиони долари.

Телото на 22-годишната девојка беше пронајдено во понеделникот во едно езерце во близина на теренот за голф „Колдвотер голф линкс“. Според судските документи, таа била избодена неколкупати во горниот дел од телото, главата и во вратот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top