среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Две момчиња пронајдени мртви во автомобил во шума

Регионот е во шок откако во хрватските медиуми се објави веста дека две млади момчиња се пронајдени мртви во нивниот автомобил среде шума во Задар.

Станува збор за момчиња кои биле на 22 и 23 годишна возраст од Задар кои биле соседи и најдобри пријатели.

Двајцата извршиле самоубиство во автомобилот задушувајќи се со плин, а оставиле и писмо со зборовите „Поздрав татковино“, објавува „Слободна Далмација“.

Автомобилот со безживотните тела ги пронашол локален овчар кој забележал дека автомобилот се уште работи.

Полицијата се уште работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top