сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Му се слошило на еден од обвинетите – прекинато судењето за 27 април

Судење за настаните на 27 април е прекинато, бидејќи му се слошило на обвинетиот Мунир Пепиќ, јави Макфакс.

Судијката Добрила Кацарска дала пауза од половина час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top