сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 5 ново

Скршени стаклата на два штаба на СДСМ во Прилеп

Утрово околу 09 часот во населба „Точила“ во Прилеп, пријавено е оштетување на општинска канцеларија на политичка партија СДСМ, при што со камен скршено е едно стакло.

Околу 08.30 часот пак, исто така денеска, на улица „Орде Чопела“ во Прилеп, пријавено е оштетување на општинска канцеларија на политичка партија СДСМ, при што се скршени две стакла.

Се преземаат мерки за расчистување на инцидентите.

(фото – архива)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top