четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Платил 500.000 денари за пиперки, но не ги добил

Бугарскиот државјанин П.К.(43) од Софија е оштетен за 483.640 денари откако дошол во селото Обршани, општина Кривогаштани, да купи пипер. Количините што ги таксал ги исплатил, почекал да се товарат во камион и заминал. Но, сфатил дека е измамен откако камионот не пристигнал на договореното место.

Како што соопшти МВР, П.К. го пријавил случајот вчера во Полициската станица Прилеп.

Истиот ден во Полициското одделение Кривогаштани е повикан Н.Х. (46) од село Обршани и од него одземена е документација од правното лице што го застапува.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top