сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Необична кражба во Долно Лисиче: Со закани по живот украле делови од вагон

Ноќеска околу 01 часот во Скопје, во село Долно Лисиче, во испоставата на Македонски железници– Трубарево, три непознати лица, со закани по животот, извршиле разбојништво над двајца вработени, при што одзеле делови од вагон.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top