среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Велика Британија ќе ни помага во енергетиката преку Кочо Анѓушев

Владата на Република Македонија го разгледа и прифати усогласениот текст на Меморандумот за соработка помеѓу Владата на Република Македонија и Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, и го овласти Кочо Анѓушев, заменик-претседател на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, да го потпише Меморандумот за соработка во име на Владата на Република Македонија, за реализација на проектот „Изработка на Стратегија за развој на енергетиката на Република Македонија до 2040 година“.

Економската стратегија на Македонија 30 години во рацете на Британија

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top