четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Стоиљковиќ: И да нема цензус, Заев ќе го прогласи референдумот за успешен

И да нема цензус на референдумот премиерот ќе излезе и ќе го прогласи референдумот за успешен, рече Иван Стоиљковиќ, пратеник во Собранието гостувајќи во емисијата „Само вистина“ на телевизија Канал 5.

Тој додаде дека изјавата на премиерот ќе биде во насока дека референдумот е успешен, се потврди евроатлантската ориентација и има легитимитет процесот одиме понатаму во спроведување на договореното со Грција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top