среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 105 ново

Необичен свадбен танц: Добри се, но не си можат со Баже и Ивана (ВИДЕО)

Дваесет и деветгодишната Џанел Џинестра се омажи за својот долгогодишен партнер Вилијам Адамс (30), а за нивниот прв свадбен танц роднините и пријателите долго ќе зборуваат.

Сепак, не може, а да не ве потсетат на првиот свадбен танц на Баже и Ивана.

Киндапирање, ќотек, а потоа шоу: Првиот свадбен танц на Ивана и Баже (Видео)

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top