среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 109 ново

„ДНК“ кај Даниела, мајката што им вели на ќерките дека јадела кај соседите (ФОТО)

Андреј Ѓоргиевски и Владимир Блажев – Панчо беа во посета на мајката, чија приказна неодамна ја потресе Македонија. Момците од ДНК ја посетија 34-годишната Даниела и со себе понесоа нов фрижидер полн намирници, средства за хигиена и телевизор.

  • Денес ние дониравме онолку колку што ни дозволуваат нашите можности и нашите скромни буџети – велат „ДНК“ апелирајќи до граѓаните, кој колку може да излезе во пресрет на оваа лавица.

 

Даниела е мајката која континуирано ги лажела своите две ќерки ( 14 и 16 години ) дека јадела кај своите соседи за да има повеќе за нив.

Прегладнета мајка ги лаже ќерките дека јадела кај соседите за тие да имаат да каснат повеќе

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top