среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 105 ново

Лекција од Витанов до професорот Узунов: Решавањето на проблемот со името е инфантилно и мутаво, достоинството нема цена (ВИДЕО)

Поранешниот пратеник и заменик министер за економија, а денес успешен менаџер Зоран Витанов на гостувањето во „24 Анализа“, каде соговорници му беа Трифун Костовски и економскиот советник на Заев, проф. Ванчо Узунов, зборуваше за начинот на кој власта го „решава“ проблемот со името, нарекувајќи го „инфантилен и мутав“. Според една од аналогиите на Витанов, „ако не и оди на фирмата, не го менувате името за да и тргне, туку магационерите како Али Ахмети и Амди Бајрам“.

Лекцијата од Витанов за професорот, во видеото подолу:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top