среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Додека Центар се дави во отпадоци, граѓаните порачуваат: Шилегов, а да излезеш За ѓубрето?

Центар сака да дише, ама не може! По вчерашниот марш За европска Македонија, зад учесниците остана куп расфрлано ѓубре низ центарот на Скопје. И додека порано градоначалникот на Скопје Петре Шилегов се фалеше дека го собира ѓубрето зад поддржувачите и учесниците на митинзите на ВМРО ДПМНЕ, сега никаде го нема. Шилегов излезе За европска Македонија, а да излезеше За да се собере ѓубрето?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top