понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Николоски ексклузивно открива: Мастер планот на СДСМ е да ја затвори партијата ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Александар Николоски, кој вечерва дебатираше со Радмила Шекеринска во емисијата 360 степени откри нешто ексклузивно.

-Ексклузивно ќе ви откријам, ова е мастер планот на СДСМ. По неуспехот на референдумот, планираат преку своите инсталации во судството и обвинителството да почнат судски процец против политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, којшто треба да резултираа со затворање на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ и забрана за дејстввуање на партијата од две години нагоре. Тоа е крајната цел на СДСМ. Тие мислат дека ако го затворат ВМРО-ДПМНЕ, нема да има опозиција во државата, рече Николовски.

Николовски ѝ упати јасна порака на Шекеринска дека можат да го затворат ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-ДПМНЕ ќе ги издржи нив како што издржало и комунизам и турско, но дека не можат да го затворат македонскиот народ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top