сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Норвешка е или Холандија? Владата му ја згреши националноста на норвешкиот Државниот секретар во Министерството за надворешни! (Фото)

Бујар Османи денеска оствари оствари средба со Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен и за среќа немаше кикс со знамињата.

Но за несреќа се случи нов владин кикс, па на Аудун Халворсен владата му ја згреши националноста. Наместо како Државен секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен беше претставен како претставник на Кралството Холандија. Очигледно никој во владата на Заев како дете не учел географија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top