петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Првата фотографија на Меси во Барселона (ФОТО)

Лионел Меси во септември 2000. година како 13-годишно момче од Росарио пристигна во Барселона, а денес е еден од најдобрите фудбалери во светот и испиша историја со каталонскиот гигант.

На социјалните мрежи се појави интересна фотографија од Меси, кој бил фотографиран од својот татко во хотелот каде што претсојувале.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top