сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 55 ново

Во раце имаа и две бебиња, но тоа не ги сопре: Тепачка на пет жени со бурки (ВИДЕО)

Снимката на жестоката тепачка на петте Саудијки во бурки, на јавно место покрај автопат во Ријад, го направил возач кој што случајно се нашол на местото на инцидентот.

Најпрвин се тепаа две на едната страна, а три на другата страна, а потоа настана групна тепачка во која што летаа тупаници на сите страни. Овој инцидент се случил на автопат во близина на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија.

За целата ситуација да биде уште полоша, со Саудијките имало и две бебиња, а на една од нив, во жарот на борбата ѝ падна бебето на асвалт и тоа два пати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top