четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 3 ново

Маж во униформа на ЈП „Паркови и зеленило“ нападнал старец во „Жена парк“

Вчера околу 13 часот во Полициската станица Центар, К.Б. (70) пријавил дека истиот ден во 08.40 часот на улица „11-ти Октомври“, во паркот „Жена Борец“, физички бил нападнат од непознато лице кое било облечено во работна униформа на Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

(фото – архива)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top