четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 33 ново

Во затворот во Охрид: 20-годишен затвореник си ја запалил келијата со цигара

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р. (20) од Виница поради постоење основи за сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

Пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа Охрид на издржување затворска казна, на 05.08.2018 година во 21.45 часот во КПУ – Затвор Охрид, од неизгасната цигара предизикал пожар во собата во која бил сместен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top