сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 59 ново

Внимавајте, лажни пари кружат во Македонија

Лажни пари кружат во Македонија, штипјанец со фалсификувани пари купил автобуска карта и разменил 50 евра.

– СВР Штип поднесе кривична пријава против против З.М.(52) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 29.04.2018 година при купување на билет на автобуската станица во Кочани, пријавениот разменил фалсификувана банкнота во апоени од 50 евра, стои во сооптението на МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top