сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Тотален дебакл во Охрид: Едвај дваесетина луѓе ги дочекаа Димитров и Рот на дебата (фото) (видео)

Денеска со почеток во 11 часот на Античкиот театар се одржа дебата со млади на која учествуваа македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот и градоначалникот Јован Стојаноски.

Како што може да се види на фотографиите од настанот, еден од најгласните претставници на владата кој повикува за гласање за референдумот, министерот Димитров во античкиот театер бил пречекан едвај од дваесетина луѓе на закажаниот настан.

Како и во повеќе градови низ земјата каде деновиве гостуваат претставници на владеачкото мнозинство на настани ораганизирани како дел од кампањата за поддршка на референдумот, и денешениот собир во Охрид доживеа вистински дебакл каде гостите едвај го пополнија просторот под чадорите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top