среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Млад скопјанец си ја бара сопругата, во вторникот и се губи трагот

Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Гази Баба, Ф.М. (25) од Скопје пријави дека во вторникот во 10.00 часот, од непознати причини, од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга А.Д. (27) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top