сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 63 ново

„Не почнавме досега затоа што ги крадевме парите!“ (видео)

„Не почнавнме досега затоа што ги крадевме парите“ – и одговара Лидија Димова, пратеничка на СДСМ на Солза Грчева во дебата која се водеше на МТВ.

Грчева ја прашува Димова колку пари од Европската унија се слеале во Македонија и зошто досега не почнало ништо да се работи и покрај финансиската инјекција од ЕУ.

– Европските пари не ги крадевме. Ги крадевме парите којшто ги позајмувавме од надвор. Вие, што мислите сега, сега крадеме пари ние? – вели Димова.

На забелешката на Грчева дека бил објавен тендер вреден 32 милиони евра за медицински реагенси, Димова реплицира:

– Ама го дознавте, нели!?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top