четврток, 22 ноември 2018 | Вести денес: 34 ново

Клинички – откако Филипче реши да го исчисти (ФОТО)

За проблемот со ѓубрето на скопските клиники, кое со месеци е декор во најголемата здравствена установа во земјата, министерот за здравство нема да распишува тендер за приватна фирма туку преговара за хигиената во Клиничкиот центар да се грижи Комунална хигиена. Зошто парите д одат во приватни фирми кога можат да одат во јавните компании.

Додека Филипче ја бара правната рамка, болните го бараат излезот од клиничката депонија.

Фотографиите се објавени на Фејсбук сгтраницата Центар сака да дише.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top