понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 71 ново

Христо Миладин одбележува 50 години театарска дејност

По повод 50 години театарска дејност на Христо (Ристе) Миладинов, Драмското студио „Миладин“ организира настан со богата програма. Настанот ќе се одржи во фоајето на Центарот за култура „Браќа Миладиновци“, на 15.09. (сабота), со почеток во 19:30 часот. Во рамките на програмата предвиден е настап на хорот „Калистрат Зографски“, а предвидена е и изведба на дел од драмата „Сириус“. Исто така, предвидена е Беседа на Прод. Д-р Протопрезвитер Стефан Санџакоски. Свое обраќање ќе има и Лидија Столеска, од името на членовите на Драмското студио „Миладин“, а свој настап ќе има и Христијан Миладинов. Во склоп на настанот ќе бидат доделени благодарници и ќе биде отворена изложба со фотографии на Ристе Миладин од неговите одиграни улоги во драмските претстави.

По повод 50 години театарска дејност на Христо (Ристе) Миладинов, Драмското студио „Миладин“ организира настан со богата програма. Настанот ќе се одржи во фоајето на Центарот за култура „Браќа Миладиновци“, ан 15.09. (сабота), со почеток во 19:30 часот. Во рамките на програмата предвиден е настап на хорот „Калистрат Зографски“, а предвидена е и изведба на дел од драмата „Сириус“. Исто така, предвидена е Беседа на Прод. Д-р Протопрезвитер Стефан Санџакоски. Свое обраќање ќе има и Лидија Столеска, од името на членовите на Драмското студио „Миладин“, а свој настап ќе има и Христијан Миладинов. Во склоп на настанот ќе бидат доделени благодарници и ќе биде отворена изложба со фотографии на Ристе Миладин од неговите одиграни улоги во драмските претстави.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top