сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Храна која е ризично да ја нарачувате за достава

Се работи за храна која не е најпаметно да ја нарачувате за достава до дома, бидејќи промената на температурата при транспорт, како и несоодветното пакување, може да бидат ризик за здравјето.

Што е најпаметно да избегнувате?

1. Пржени компири, посебно ако имаат сос и додатоци врз нив


2. Јајца подготвени на било каков начин


3. Начос и други крцкави чипсови со преливи и додатоци


4. Било што со авокадо


5. Салати кои имаат прженици и сосови


6. Суши

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top