сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Мицкоски: Владата направи комплетна дисторзија на сите преговарачки позиции на земјава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во “24 Анализа“ вели дека Владата предводена од Зоран Заев ги уништила преговарачките позции на Република Македонија со прифаќање на договорот со Грција.

– Се случи комплетна дисторизија на сите преговарачли позиции ан република МАкедонија создавани 27 години наназад ,со прифаќање на неколку позции од страна на егзебиционистите во владата на СДСМ и Зоран Заев. Откако се случи комплетна дисторзија на сите преговарачки позиции ние моравме сериозно да навлеземе и да видиме кои се поседиците кои што ќе настанат понатаму во процесот“ рече Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top