сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ работи на терен да им помогне на граѓаните

Лидерот на опозицијата, а воедно и претседател на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата Анализа на телевизија 24 го потенцираше фактот дека ВМРО-ДПМНЕ активно работи на терен со цел решавање на реалните проблеми на граѓаните.

– Јас ви велам, јас работам континуирано на терен и работам на решавање на реалните проблеми на граѓаните во рамките на тоа што можам да им помогнам, а она што не можам да им помогна го собирам, формирам база на податоци и врз основа на тоа со соработниците со кои што соработувам внатре во партијата, но и надвор од партијата ќе се обидам на следните предвремени или редовни вие рековте парламентарни избори да понудиме решение на реалните проблеми, кажа Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top