вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Кој да го разбере Заев што сака да каже: Хихихи, хахаха, чиста метафизика (видео)

На вчерашниот митинг во Велес, премиерот на Македонија ја продолжи кампањата за референдумот, повикувајќи ги граѓаните да гласаат „ЗА“ договорот со Грција, со кој се предвидува менување на уставното име и Уставот на Република Македонија.

Тој имаше низа лапсуси, па градот Велес го прекрсти во Велис, на граѓаните им порача дека им треба камшикар од ЕУ, кој ќе ги среди сите на чело со него и сите надоле…

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top