среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Пресврт во временската прогноза за следните денови

УХМР информира дека во следните денови ќе продолжи периодот на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура.

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 6 до 16, а дневната од 25 до 32 степенa. УВ-индексот ќе биде 6

Во Скопје слично време со температура од 12 до 30 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top