вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Лорис казнет со 50 000 фунти и 20 месеци забрана за возење откако беше фатен пијан зад волан

Хуго Лорис, голманот на актуелниот светски шампион Франција и чувар на мрежата на Тотенхем, е казнет со 50.000 фунти и забрана за возење од 20 месеци откако беше фатен како вози пијан.

Лорис на 24. август во раните утрински часови при рутинска контрола бил запрен од полицијата во Лондон и му било утврдено дека го управува возилото под дејство на алкохол и против него беше подигнато обвинение.

Францускиот голман денес на судот во Ветминстер ја призна вината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top