понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 71 ново

Со „Рено“ пијан беснеел на плоштадот во Демир Капија

Вчера околу 18.30 часот било пријавено дека за време на одржување на јавен собир во Демир Капија бил нарушен јавниот ред и мир од страна на Б.Н. (51) од Демир Капија, кој бил под дејство на алкохол.

Тој со своето патничко моторно возило „Рено“ на плоштадот во Демир Капија предизвикал страв кај граѓаните. Преземени се соодветни мерки и активности и против Б.Н. се поднесени соодветни поднесоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top