среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Две лица нападнале штитеник на „СОС Детско село“ на автобуска во Скопје

Ноќеска околу 20 минути по полноќ во Полициската станица Бит Пазар вработен во “СОС Детско село“ пријавил дека на вчера околу 14 часот на автобуска постојка на булевар “Крсте Мисирков“ од страна на две непознати лица бил извршен физички напад врз 17 годишен штитеник на домот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top