петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Македонци, пред вас имате лажно прашање, референдумот е за наше комплетно обезбличување како народ

– По вчерашната прес-конференција на Христијан Мицкоски, се’ е јасно. Реченицата „секој граѓанин ДА ОДЛУЧИ (значи не да гласа, туку да одлучи) според своето убедување, морал и совест… нашата татковина е пред крстопат, ова се судбоносни мигови за државата“ кажа се’!, пишува универзитетската професорка, Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил.

– Јас велам, Македонци, пред вас имате лажно прашања што има за цел да манипулира и да ве стави во забуна дека овој референдум е за членство во ЕУ и НАТО, а вистината е дека овој референдум е за наше комплетно обезбличување како народ и за перење на рацете на сите што се вклучени во сценариото, додава таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top