вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Не се најде јунак во СДСМ да седне спроти Апасиев (ВИДЕО)

Дури 43 пратеници, членови, активисти, симпатизери и експерти на Социјалдемократскиот сојуз одбиле директно или на друг начин избегнале дебата со професорот Димитар Апасиев.

За потребите на дебата на емисијата ,,Отворено на Алфа” вкупно 43 гости кои го бранат договорот со Грција одбиле да се соочат со Апасиев, открива новинарката Искра Коровешовска во емисијата во која гостува членот на президиумот на Левица.

Пред 3 месеци истото се случи и во емисијата “60 минути” со Горан Момироски кога десетина поканети избегнаа дуел со Апасиев.

Новото видео од гостувањето на професорот на Алфа ТВ. За бојкотот на Апасиев на 22 минута од видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top