сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ми го прекрстивте бебето

Глуви телефони, вели Тамара Тодевска, која во премиерното издание на новото естрадно шоу „Ексклузив“ на 1ТВ, Тамара Тодевска откри како ќе се вика нејзиниот син. Но, на нејзиното планирано име, се слуша едно непостоечко „т“.

  • Не е Дарент, туку Дарен – вели пејачката, која треба да се породи за неколку месеци.

Тамара и нејзиниот сопруг Александар Димитровски – Мачка веќе ја имаат двегодишната Хана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top