четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 101 ново

Земјотрес со епицентар во Преспанско Езеро вечерва почувствуван во Охрид

Земјотрес со интезнитет од 3, 4 степени вечерва беше почувствуван во Охрид. Епицентарот на потресот е во Преспанско Езеро на самата граница меѓу Македонија и Република Грција , на околу 9 километри јужно од Крани. Потресот го почувствуваа и жителите на Охрид, посебно оние кои живеат на повисоки катови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top