вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Во Јужна Африка падна снег (фото+видео)

Во Јужна Африка падна снег откако студени ветришта донесоа пад на температурите и зимски врнежи среде септември, главно во југозападните делови од земјата.

На социјалните мрежи се објавени фотографии и снимки од несекојдневната метеоролошка појава.

Африка е позната по сушите кои често го погодуваат континентот, па септемвриски снег е појава што го изненади населението.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top