сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Инцидент на аеродромот во Лион

На аеродромот во Лион откажани се слетувања и полетувања на авиони откако автомобил од засега непознати причини, влетал на пистата.

Возачот на автомобилот е уапсен. Детали за инцидентот на еден од најголемите француски аеродроми засега не се познати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top