среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Дали знаете кои се 12-те најдобри четки за коса?

Добра четка злато вреди дури и за оние со кратка коса, додека оние со долги и тенки влакна би дале се за да го намалат количеството на коса што треба да го отстрнат, кога ќе ја отплеткуваат по спиењето, миењето или бањањето.

Без оглед дали е косата тенка, дебела, ретка, или густа, добрата четката е од голема корист. Освен за чешлање потребна ни е и за свиткување, па често ќе зависи и фенирањето од неа.

Погледнете кои се некои од најдобрите четки кои моментално можете да ги најдете на пазарот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top