среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 105 ново

Меркел доаѓа во Скопје на Денот на независноста

Ангела Меркел доаѓа во Скопје на Денот на независноста, 8 септември.

Се уште не се знае со кого ќе има средби, но сигурно е дека ќе разговара со премиерот Зоран Заев. Се очекува главна тема на разговорите да бидат прашања поврзани со регионалниот развој и билатералните односи, но Меркел сака со свои очи да се увери какво е расположението во земјава во пресрет на референдумот за името што ќе се оддржи на 30 септември.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top