сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 5 ново

Најпознатиот супермодел го очекува првото дете

Супермоделот Наоми Кемпбел е бремена на 48 години. Светските медиуми не престануваат да пренесуваат дека славната манекенка останала бремена во петтата деценија од животот и дека се чувствува одлично во четвртиот месец.

Среќните вести прво ги објавил нејзиниот избраник раперот Скепта на неговиот Инстаграм профил, кој во јули споделил фотографија од ултразвук со своите следбеници. Обожавателите честитале во коментарите и прашувале која е идната мајка.

🌹

A post shared by Skepta (@skeptagram) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top