петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Крај на драмата: Слета авионот на кој му пукнаа гумите

Мала група фанови на раперот Пост Малон и музичарот Ендрју Ват се собрале на аеродромот Вестфилд во Масачусетс, надевајќи се дека ќе го видат присилното слетување на авионот. Две музички ѕвезди биле во авионот со 16 патници на кој му пукнаа гумите при полетувањето на аеродромот „Титеборо“ во американската држава Њу Џерси.

Мала група фанови на раперот Пост Малон и музичарот Ендрју Ват се собрале на аеродромот Вестфилд во Масачусетс, надевајќи се дека ќе го видат присилното слетување на авионот.

Регионалниот менаџер на аеродромот рекол дека малиот авион кој имал проблеми при полетувањето е преусмерен на аеродромот кој се наоѓа околу 112 километри од Њујорк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top